Ось і завершується ще один досить складний навчальний рік під час війни, рік розчарувань і звершень, радості й смутку, сміху й сліз, витримки, віри, надії та оптимізму… Незабаром НМТ ...... Гормон, який виділяється у момент, коли людина відчуває страх, впливає на пам’ять, увагу, сприймання... Це може бути причиною того, що деякі учні на іспитах повністю забувають вивчений матеріал. В 11 класі було проведено тренінг "Готуємось до НМТ". Під час роботи із ліцеїстами були відпрацьовані основні вправи та техніки з подолання тривожності та стресу, які вони зможуть застосувати під час складання НМТ.
В рамках тижня безпеки життєдіяльності "Психологічна безпека в умовах війни" з учнями 7-9 класів проведено вебквест "Ти як?".
Діти цікаво провели час, навчилися технік зцілення, які дуже потрібні кожному з нас в такий нелегкий час, адже війна виснажує нас фізично та психічно. Попри те, що наша психіка здатна адаптуватися під будь-які складнощі, кожен день бойових дій у рідній країні пережити надзвичайно складно. У цей час варто підтримувати себе, рідних та близьких. Це життєво необхідно для того, щоб зберегти здоров’я – фізичне та психічне.
Зараз ми всі – маяки та джерела зцілення для тих, хто поруч із нами.
Нехай ніхто і ніколи не прийде до Вас, не йдучи краще і щасливіше.
Живіть виразом Божественної доброти: доброти у вашій особі,
доброти в ваших очах, доброти у вашій посмішці.
Мати Тереза
В рамках проєкту «Розбудова демократичного, мирного та ґендерно рівноправного суспільства в Україні – Фаза ІІ», що впроваджується Українським Жіночим Фондом в партнерстві зі Структурою ООН Жінки за фінансової підтримки Уряду Норвегії практичним та медичним психологом Ганною КОЛЄВОЮ (м. Кропивницький) проведено тренінг на тему «Запобігання та протидія гендерно-зумовленому та домашньому насильству».
У ході заходу присутні ознайомились з поняттям гендерно-зумовлене та домашнє насилля, їх ознаками, причинами виникнення, основними законами, засобами та способами реагування, обговорили шляхи виходів з ситуацій домашнього насилля. Тренінг показав надзвичайну актуальність проблеми домашнього насильства. Учасники активно обговорювали запропоновані кейси, наводили приклади із власного практичного досвіду, визначали шляхи вирішення проблем, порядок перенаправлення та висловлювали занепокоєння щодо відсутності само ідентифікації у постраждалих щодо свого стану.
З 25 листопада по 10 грудня в Добровеличківському ліцеї "Гармонія" проходила Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».
Метою якої стало привернення уваги учнів до проблеми насильства в учнівському колективі та протидії насильству в сім’ї. Варто пам’ятати, що кожна людина має право на життя та не повинна бути жертвою насилля.