81 рік тому, наприкінці вересня – на початку жовтня 1941 року, на колишній київській околиці в Бабиному Яру гітлерівці розстріляли близько ста тисяч людей, переважна більшість з яких були євреями. Але й пізніше саме в Бабин Яр привозили на страту людей різних національностей, військових і цивільних. Загибель єврейського населення стала частиною загальної трагедії, що пережив увесь багатонаціональний народ України.
Найтрагічнішими стали 29-30 вересня, коли вбили майже 34 тисячі євреїв. Формальним приводом для нацистської операції стала нібито радянська диверсія зі знищення Хрещатику 24 вересня.
Криваві події в Бабиному Яру стали однією з наймасштабніших каральних акцій Другої світової війни.
Як зберегти спокій у стресових ситуаціях
📌Навчіться звертати увагу на тривожні сигнали, які посилає ваш організм. Важливо вміти визначати як реагує ваше тіло в стресових ситуаціях, щоб потім ви змогли себе швидко опанувати.
📌Якщо ви бачите, що ситуація вас настільки дратує, що ви готові «вибухнути» і ніяк не можете заспокоїтися, постарайтеся бути об'єктивними. Навчіться тверезо оцінювати те, що відбувається, не драматизувати події і не накручувати себе.
📌«Якщо не можеш змінити ситуацію – зміни ставлення до неї» – намагайтеся в будь-якому випадку шукати плюси в усьому.
📌Не робіть поспішних висновків, відстороніться на певний час від ситуації. Хороший спосіб – вийти подихати свіжим повітрям, хоча б на кілька хвилин відволіктися.
📌Спробуйте сприймати те, що відбувається не як проблему, а як чергову задачу, яку необхідно вирішити.
180 років від дня виходу в світ (1842) у
Харкові першого повного видання
поеми Івана Котляревського «Енеїда»
Український письменник Іван Котляревський у 1794, коли йому було 29 років, під час служби у війську Російської імперії почав писати один із найвідоміших своїх творів – бурлескно – травестійну поему «Енеї́да».
Вона написана в добу становлення романтизму і націоналізму в Європі, на тлі ностальгії частини української еліти за козацькою державою, ліквідованою Росією в 1775—1786 роках. «Енеїда» — перша масштабна пам’ятка українського письменства, укладена розмовною українською мовою. Поема започаткувала становлення новочасної української літератури.
Читати більше, тисність докладніше...
Закон України “Про освіту” (розділ VII, стаття 59)
Наказ МОН від 18.10.2019 № 1313 “Деякі питання організації та проведення супервізії”
Наказ МОН від 16.07.2018 № 776 “Про затвердження Концепції розвитку педагогічної освіти” (пункт ІІІ)
Лист МОН від 11.12.2018 № 1/9-756 “Щодо підвищення кваліфікації”
150 років від дня народження славетної оперної співачки
Соломії Крушельницької
Цього року минає 150 років від дня народження славетної оперної співачки Соломії Крушельницької, чий дивовижний голос почули та полюбили мільйони людей, від Львова до Нью-Йорка. Вона підкорила найпрестижнішу оперну сцену La Scala, постійно вчилася новому та вдосконалювала свою майстерність, а завдяки шаленій популярності й таланту змогла познайомити з українською піснею весь світ.