Підлітковий вік – це період у суспільстві, майбутнього, період планів та мрій. Реалізація таких мрій та бажань, природно, потребує або активної праці та/або матеріальної складової. Тому підлітки легко погоджуються на можливості «легкого» заробітку, відгукуються на оголошення на зразок «2 тис. доларів, навички не потрібні, тільки ваш телефон і час». І якщо дорослі легко усвідомлюють всю абсурдність ситуації, то підліток «не задумується», що стоїть за такими пропозиціями та не усвідомлює шкоду, яку може завдати і собі, і оточуючим.
В Україні серед школярів шириться нова небезпечна гра – "Червоні двері, жовті двері".
Вчасно розбудити
Гра "Червоні двері, жовті двері" спочатку завірусилась в TikTok. Вона нібито має містичний характер, але по факту затягує дітей у стан трансу або медитації, де вони уявляють себе в загадковому коридорі з різнокольоровими дверима. Підлітки залюбки почали у неї грати нібито заради самоаналізу і розслаблення, але результат – паніка, галюцинації і втрата зв'язку з реальністю. Правила гри такі: один з учасників, як його називають "об'єкт", лягає із заплющеними очима і піднятими руками на коліна до "провідника". Останній масажує скроні гравцю і ставить навідні запитання щодо кольору дверей які він бачить, про фігуру людини, яка стоїть поруч і так далі.
Що робити батькам і вчителям?
Експерти радять вчителям і батькам розмовляти з дітьми. Також варто слідкувати за змінами в поведінці школярів. Рекомендується пропонувати альтернативи: спорт, творчість та безпечні методи релаксації. Психологи нагадують, що діти можуть навіть не усвідомлювати, що через гру ставлять під загрозу своє психічне здоров’я.