Шановні батьки!
Звертаємо Вашу увагу на те, що неповнолітніх осіб активно залучають до протиправної діяльності на користь ворога! На жаль, злочинці активно використовують інтернет-середовище, щоб залучати дітей до протиправних дій: від збору інформації та закінчуючи терористичною діяльністю.
Часто злочинці заохочують дітей тим, що “оскільки вони є неповнолітніми особами, то їм нічого не буде” за ці дії, які на початку видають, “як нічого особливого, нічого складного, легкий заробіток тощо”. Наприклад, щось сфотографувати, наклеїти постер тощо. Проте потім ці завдання стають складнішими та небезпечнішими.
УВАГА! Оскільки, диверсійна діяльність є тяжким злочином, то для дітей з 14 років передбачена відповідальність до 15 років позбавлення волі!
Що робити дорослим?
1. Спілкуватися з дітьми та пояснювати їм про потенційні ризики залучення до протиправної діяльності.
2. Налаштувати приватність у телеграмі та інших соціальних мережах.
3. У випадку питань щодо безпеки в інтернеті – звертатися на гарячі лінії: 1545*3, Консультації | Teenergizer, Ла Страда – Україна.
6. Підтримка від стопсекстинг. Безкоштовно та анонімно.
Можете також підписатися на тік-ток ГО СтопСекстинг та поділитися посиланням на тік-ток з дітьми. Там багато цікавого про безпеку в онлайні.
Шановні учні!
Останнім часом почастішали випадки залучення дітей до протиправної діяльності в інтернеті.
Злочинці обіцяють подарунки, “легкі гроші”, “прості завдання” та швидкий заробіток. Важливо, щоб ви були пильними. Бо ворог може маніпулювати нашими емоціями та станом, обіцяючи, що нас ніколи не знайдуть та що ми не будемо нести відповідальності. Пам’ятайте, що правоохоронні органи володіють всіма доступними засобами, щоб знайти винних та притягти їх до відповідальності.
УВАГА! Діти з 14 років несуть кримінальну відповідальність за тяжкі злочини. Підпали автівок, виготовлення вибухонебезпечних речовин та робота з ворогом є диверсійною діяльністю, що згідно з ККУ є тяжким злочином. У межах цього передбачена відповідальність, у тому числі кримінальна навіть з позбавленням волі на термін до 15 років!
Що робити, якщо тобі пропонують “легкі гроші”?
1. Нічого не надсилати та повністю припинити спілкування.
2. За потреби звернутися за психологічною підтримкою: 1545*3, Консультації | Teenergizer, Ла Страда – Україна, підтримка від стопсекстинг. Усі ресурси – безкоштовно та анонімно.
4. Якщо злочинець Вас лякає правоохоронцями, то нагадуємо: звернення до правоохоронців пом’якшує відповідальність.
ДОРОГІ ДРУЗІ!
У суботу 26 КВІТНЯ 2025 РОКУ О 12-00 відбудеться онлайн-зустріч із факультетом соціології кращого університету країни. «Креативність у дії: мистецтво, суспільство і ми», - наша викладачка Алла Петренко-Лисак виступить з презентацією освітніх програм "Соціологія" та "Менеджмент культурних та креативних індустрій".
На дні відкритих дверей факультет соціології КНУ імені Тараса Шевченка поділиться секретами, як заробляти від тисячі умовних одиниць на місяць у сфері реклами та маркетингу, дослідженнях та менеджменті культури вже на 3-4 році навчання, а також інформацією, як здобути таку освіту
безкоштовно та вступити на бюджет.
Швидка реєстрація на подію за посиланням: https://forms.gle/By42hBB2wxz7DtU78 https://forms.gle/By42hBB2wxz7DtU78
Лінк на приєднання: https://knu-ua.zoom.us/j/88363531354 https://knu-ua.zoom.us/j/88363531354
Підлітковий вік – це період у суспільстві, майбутнього, період планів та мрій. Реалізація таких мрій та бажань, природно, потребує або активної праці та/або матеріальної складової. Тому підлітки легко погоджуються на можливості «легкого» заробітку, відгукуються на оголошення на зразок «2 тис. доларів, навички не потрібні, тільки ваш телефон і час». І якщо дорослі легко усвідомлюють всю абсурдність ситуації, то підліток «не задумується», що стоїть за такими пропозиціями та не усвідомлює шкоду, яку може завдати і собі, і оточуючим.
В Україні серед школярів шириться нова небезпечна гра – "Червоні двері, жовті двері".
Вчасно розбудити
Гра "Червоні двері, жовті двері" спочатку завірусилась в TikTok. Вона нібито має містичний характер, але по факту затягує дітей у стан трансу або медитації, де вони уявляють себе в загадковому коридорі з різнокольоровими дверима. Підлітки залюбки почали у неї грати нібито заради самоаналізу і розслаблення, але результат – паніка, галюцинації і втрата зв'язку з реальністю. Правила гри такі: один з учасників, як його називають "об'єкт", лягає із заплющеними очима і піднятими руками на коліна до "провідника". Останній масажує скроні гравцю і ставить навідні запитання щодо кольору дверей які він бачить, про фігуру людини, яка стоїть поруч і так далі.
Що робити батькам і вчителям?
Експерти радять вчителям і батькам розмовляти з дітьми. Також варто слідкувати за змінами в поведінці школярів. Рекомендується пропонувати альтернативи: спорт, творчість та безпечні методи релаксації. Психологи нагадують, що діти можуть навіть не усвідомлювати, що через гру ставлять під загрозу своє психічне здоров’я.